Inteligentne domy Kamery CCTV Systemy alarmowe Ogrzewanie scienne fazowe

Ogrzewanie ścienne fazowe

Aby nasza oferta była kompleksowa a Klient zadowolony oferujemy państwu rewolucyjny system ogrzewania ściennego firmy FERIS.

Ścienne ogrzewanie fazowe FERIS

System ściennego ogrzewania fazowego FERIS to całkowicie nowa technologia ogrzewanie płaszczyznowego. Przy zastosowaniu ściennych paneli podtynkowych w których zachodzi zjawisko przemiany fazowej (dzięki temu zjawisku efekt końcowy to idealny komfort cieplny oraz bardzo wysokie sięgające kilkudziesięciu procent oszczędności).

System ogrzewania budynków FERIS to całkowity przełom w ogrzewaniu pomieszczeń.

Dlaczego? Ponieważ podtynkowych paneli grzewczych nie wypełnia w całości woda lecz w zaledwie kilkunastu procentach.

To pierwszy system fazowego ogrzewania ściennego w którym pod warstwą tynku na ścianach nie ma wody obiegowej w całym układzie. Minimalna ilość wody w systemie FERIS jest potrzebna jedynie do dostarczenia energii która inicjuje dalej system przemiany fazowej wewnątrz paneli grzewczych. Aby rozgrzać bardzo niewielką ilość wody w układzie zadanej temperatury nie potrzebne są rozbudowane źródła ciepła, w związku z tym ich moc może być naprawdę niewielka. System FERIS wykorzystuje całkowicie nowe zasady w ogrzewaniu pomieszczeń.

Dzięki przemianie fazowej, która zachodzi wewnątrz paneli grzewczych, zmniejszamy pojemność wody w układzie nawet do 80%.

To nie woda ogrzewa pomieszczenia! Jej zadaniem jest jedynie dostarczenie ciepła do paneli podtynkowych, Dostarczone ciepło wzbudza urządzeniach grzewczych reakcję fizyczną polegającą na zjawisku przemiany fazowej w związku z tym i zaczynają one intensywnie ogrzewać nam ściany które dalej to oddają ciepło w głąb pomieszczenia.

Budowa i działanie podtynkowych paneli grzewczych.

Panel grzewczy zbudowany jest z dwóch części: kolektora dolnego, przez który przepływa woda oraz emiterów o dużej przewodności cieplnej, w których zachodzi opisywana wcześniej reakcja przemiany fazowej. Średnia temperatura wody w instalacji FERIS do osiągnięcia optymalnego komfortu cieplnego w ogrzewanym pomieszczeniu wynosi 30 °C.

Różnice pomiędzy systemem ogrzewania fazowego FERIS a tradycyjnymi systemami grzewczymi.

Ogrzewanie tradycyjne

- oddawanie ciepła odbywa się głównie poprzez konwekcję ciepła
- rozkład temperatury w pomieszczeniu: ciepło u góry, zimno na dole;
- temperatura zasilania na instalacji starego typy to nawet 80 °C, w instalacji nowszej to 55 °C,
- przeciętna uzyskiwana temperatura powietrza w pomieszczeniu ok. 20 °C,
- temperatura powierzchni grzejnej: stare instalacje to ok. 60-70 °C, nowe instalacje to ok. 50 - 60 °C,
- dodatnia jonizacja powietrza (wpływa niekorzystnie na samopoczucie).
- Duża cyrkulacja kurzu i wszelakich alergenów w powietrzu.

 

Ścienne ogrzewanie fazowe FERIS

- ciepło oddawane jest głównie przez promieniowanie,
- rozkład temperatury w pomieszczeniu: ciepło równomiernie rozłożone na całej wysokości pomieszczenia,
- temperatura zasilania układu to 30- 50 °C,
- przeciętna uzyskiwana temperatura powietrza w pomieszczeniu 18-20 °C,
- temperatura powierzchni grzejnej (ściany) 20 - 30 °C,
- nie powoduje dodatniej jonizacji powietrza (korzystne dla naszego samopoczucia)
- brak niekorzystnej cyrkulacji kurzu i alergenów w powietrzu,
- idealne rozwiązanie w połączeniu techniki kondensacyjnej i solarnej oraz pompy ciepła.

 

Podstawową różnicą pomiędzy ogrzewaniem fazowym FERIS a ogrzewaniem tradycyjnym jest sposób oddawania ciepła. W ogrzewaniu tradycyjnym, niezależnie od tego, czy jest to grzejnik, systemy podłogowe bądź płaszcz wodny, zawsze w pierwszej kolejności ogrzewane jest powietrze w pomieszczeniu, a dopiero potem mieszkańcy i przedmioty.

Dzięki promieniowaniu ogrzewania fazowego najpierw nagrzewają się ludzie, przedmioty a potem dopiero powietrze. Pomimo tego wcale nie odczuwamy zimna!

Kolejną istotną różnicą jest niższa temperatura na zasilaniu. W systemie konwekcyjnym potrzebujemy aż 60 - 80 °C, w systemie podłogowym 40 - 50 °C, a przy ogrzewaniu fazowym zaledwie 30 - 45 °C. Dlatego na dla systemu FERIS średnia temperatura płynu grzewczego to 35 °C.

W tradycyjnych systemach grzewczych powierzchnia grzania jest równa ilości wody przepływającej przez układ. W systemie ściennego ogrzewania fazowego jest zupełnie inaczej. Tzn. ilość wody potrzebnej do właściwego działania systemu grzewczego FERIS jest mniejsza nawet o 80% w porównaniu do standardowych rozwiązań.

SKLEP OGRZEWANIE ŚCIENNE FAZOWE

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie.