Jesteś naszym partnerem? Zaloguj się!

Inteligentne domy Kamery CCTV Systemy alarmowe Ogrzewanie scienne fazowe

Konfigurator inteligentnego budynku

Witamy serdecznie w konfiguratorze inteligentnego budynku FIBARO.
Sprawdź jaki jest koszt inteligentnego systemu dla Ciebie.
Aby uzyskać wycenę prosimy o odpowiedź na Pytanie zadane w kolejnych krokach.
Na końcu otrzymasz przewidywaną wartość systemu w PLN.
Jeśli jesteś naszym Partnerem i posiadasz konto, zaloguj się najpierw, aby móc skorzystać z konfiguratora
dla naszych Partnerów. Zaloguj się >>.

Podaj ilość grzejników ściennych którymi chcesz sterować? (sterowanie strefowe ogrzewaniem pozwala zaoszczędzić do 30% na kosztach energii cieplnej).

Opis funkcjonalności: Sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym. Dzięki zaprogramowanym wcześniej panelom grzewczym umożliwia precyzyjne sterowanie każdą strefą grzewczą domu powodując oszczędności nawet do 30%. Dlatego możemy kontrolować temperaturę oraz włączać lub wyłączać ogrzewanie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Pytanie 1 z 16

Podaj ilość obwodów ogrzewania podłogowego, którymi chcesz sterować? (sterowanie strefowe ogrzewaniem pozwala zaoszczędzić do 30% na kosztach energii cieplnej).

Opis funkcjonalności: Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. W połączeniu z czujnikami temperatury umożliwia precyzyjne sterowanie każdą strefą grzewczą domu powodując oszczędności nawet do 30%. Dzięki temu możemy kontrolować temperaturę oraz włączać lub wyłączać ogrzewanie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Pytanie 2 z 16

Podaj ilość pomieszczeń w których chcesz dokonywać precyzyjnego pomiaru temperatury?

W przypadku ogrzewania grzejnikowego nie ma w ogóle potrzeby zastosowania czujników temperatury, system działa niezależnie od nich.

W przypadku ogrzewania podłogowego aby sterowanie odbywało się jak najbardziej efektywnie sugerujemy zastosować tyle czujników ile jest pomieszczeń z tego typu ogrzewaniem.

Opis funkcjonalności: Pomiar temperatury w pomieszczeniach umożliwia jej bieżący odczyt na wyświetlaczu telefonu, tabletu lub komputera. Dzięki zaprogramowanym wcześniej panelom grzewczym umożliwia precyzyjne sterowanie każdą strefą grzewczą domu. W związku z tym możemy kontrolować temperaturę oraz włączać lub wyłączać ogrzewanie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Pytanie 3 z 16

Podaj ilość okien w których chcesz mieć zainstalowane sterowanie roletami lub żaluzjami?

Opis funkcjonalności: Sterowanie roletami okiennymi . Zainstalowane moduły umożliwiają pojedyncze lub grupowe sterowanie roletami, żaluzjami, markizami. Dzięki zainstalowanym sterownikom system automatycznie latem wykrywając zbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach zasłoni okna. W przypadku gdy zimą świeci słońce rolety podniosą sie automatycznie odsłaniając okna po to aby nagrzać wnętrze domu. Oprócz w/w funkcjonalności z każdego miejsca na Ziemi możliwe jest sterowanie i kontrola otwarcia rolet, żaluzji okiennych lub markizy.

Pytanie 4 z 16

Podaj ilość pomieszczeń w których chcesz aby były zainstalowane czujniki ruchu?

Opis funkcjonalności: Czujnik ruchu pełni przede wszystkim funkcję bezpieczeństwa, czyli alarmu informującego nas o wtargnięciu do domu w przypadku naszej nieobecności. Dodatkowo w godzinach wieczornych lub nocnych pełni funkcje komfortową zapalając światła w wybranych strefach po wykryciu ruchu (np. nocna podróż do kuchni lub toalety nasza, gościa lub dziecka). Czujnik ten dodatkowo w przypadku braku domowników i nie wykrycia ruchu przez zaprogramowany czas wprowadzi nasz dom w tryb bezpiecznej hibernacji zmniejszajac tym samym znacznie zużycie energii elektrycznej oraz cieplnej.

Pytanie 5 z 16

Podaj ilość pomieszczeń w których chcesz mieć czujnik dymu? (sugerujemy pomieszczenia z kominkami oraz takie w których jest duża ilość urządzeń elektrycznych).

Opis funkcjonalności: Zainstalowany czujnik dymu w przypadku pożaru natychmiast powiadomi nas o zaistniałem zagrożeniu dźwiękowo, na telefon, tablet i komputer. Oprócz tego uruchomi zaprogramowaną scenę bezpieczeństwa np. oświetli drogę do wyjścia z domu, podniesie wszystkie rolety po to aby po otwarciu okna wyjsć z domu oraz uruchomi system oddymiania pomieszczeń.

Obejrzyj film obrazujący działanie czujnika dymu.

Pytanie 6 z 16

Podaj ilość pomieszczeń w których chcesz mieć zainstalowany czujnik zalania?

Opis funkcjonalności: Niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania o futurystycznym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. To niezwykłe urządzenie potrafi stać na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur. Zainstalowany czujnik w przypadku wykrycia wody na podłodze powiadomi nas o tym dźwiękowo, na telefon lub tablet. W przypadku zainstalowania dodatkowego zaworu odetnie główne zasilanie wody do domu ograniczając w ten sposób możliwość powstania rozległych uszkodzeń.

Obejrzyj film obrazujący działanie czujnika zalania.

Pytanie 7 z 16

Podaj ilość punktów świetlnych którymi chcesz sterować? Policz ilość włączników światła.

światła których nie chcesz ściemniać (np. Taśmy LED, żarówki energooszczędne, świetlówki jarzeniowe itp...).

Opis funkcjonalności: Sterowanie oświetleniem bez możliwości regulacji nateżenia światła. Opcja ta umożliwia tworzenie wielu dogodnych scen świetlnych jednym naciśnięciem na telefon lub tablet np. scena KINO, czy oglądanie TV, KOLACJA, IMPREZA itp.. Dodatkowo opcja ta nie pozwoli nam wychodząc z domu pozostawić włączonego światła w jakimkolwiek z pomieszczeń naszego domu. Oprócz aspektów bezpieczeństwa funkcja ta ogranicza niepotrezbne i często nadmiarowe zużycie energii elektrycznej.

światła których które chcesz ściemniać (np. Żarówki halogenowe, tradycyjne świetlówki).

Opis funkcjonalności: Sterowanie oświetleniem z możliwością regulacji natężenia światła od 0% do 100%. Opcja ta umożliwia tworzenie wielu dogodnych scen świetlnych jednym naciśnięciem na telefon lub tablet np. scena ROMANTYCZNA, czy oglądanie TV, KOLACJA, itp.. Dodatkowo opcja ta nie pozwoli nam wychodząc z domu pozostawić włączone światło w jakimkolwiek z pomieszczeń. Oprócz aspektów bezpieczeństwa funkcja ta ogranicza niepotrezbne i często nadmiarowe zużycie energii elektrycznej.

podaj ilość obwodów sterujących światłem LED RGB (LED wyświetlające wszystkie kolory RGBW).

Opis funkcjonalności: Uwolnij wodze fantazji aranżując wnętrze salonu czy łazienki. Stwórz efekt oświetlenia dostosowany do warunków panujących na dworze, Twojego nastroju lub specjalnej okazji. 3 miliony barw czeka na Twoje indywidualne pomysły! RGBW Controller to jedyny na świecie zaawansowany, bezprzewodowy sterownik do obsługi czterokolorowych taśm LED. Prócz tradycyjnych kanałów RGB obsługuje także czwarty kanał światła białego dla uzyskania szerszej, pastelowej palety barw. Moduł pozwala na pracę z nawet czterema dowolnymi czujnikami analogowymi.

Pytanie 8 z 16

Podaj ilość gniazd elektrycznych którymi chcesz sterować?


Opis funkcjonalności: Sterowanie gniazdami elektrycznymi. Funkcja ta umożliwia wyłączenie wszystkich gniazd elektrycznych np. przy wyjściu z domu. Dzięki niej zmniejszamy zużycie energii pobieranej przez urządzenia wpięte do sieci elektrycznej oraz zwiększamy bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie ryzyka powstania pożaru wywołanego przez urządzenie wpięte do prądu np. ładowarka telefonu komórkowego. Dodatkowo umożliwa również sterowanie wybranymi gniazdami pod które podpinamy takie urządzenia jak: lampka nocna, wiatrak pokojowy, nawilżacz powietrza, akwarium i wiele innych...

Pytanie 9 z 16

Podaj ilość okien które chcesz zabezpieczyć kontaktronami?

Opis funkcjonalności: Kontaktrony po zainstalowaniu w oknach pełnią funkcję alarmu obwodowego informując nas o ich otwarciu. Nie czekajmy na to, aż zadziałają czujniki ruchu w momencie kiedy złodziej jest już w naszym budynku!!! Kontaktron poinformuje nas o włamaniu w chwili gdy ktoś ingeruje w nasze okno, czyli znacznie wcześniej niż czujnik ruchu. Kontaktrony dodatkowo realizują funkcję oszczędności energii cieplnej, tzn. po otwarciu okna wyłączają ogrzewanie w wybranych pomieszczeniach.

Pytanie 10 z 16

Podaj ilość pomieszczeń w których chcesz mieć zainstalowany czujnik czadu (tlenku węgla).

Opis funkcjonalności: Czujnik tlenku węgla informuje nas dźwiękowo, na telefon, tablet lub komputer o pojawieniu się tzw. Czadu w pomieszczeniach w których znajduje się piec gazowego ogrzewania lub kominek. Po wykryciu zagrożenia FIBARO natychmiast uruchomi zaprogramowaną wcześniej procedurę bezpieczeństwa np:uruchomi alarm oraz system wentylacji usuwając cichego zabójcę z naszego domu.

Pytanie 11 z 16

Podaj ilość pomieszczeń w których chcesz mieć zainstalowany czujnik gazu usypiającego? (sugerowane pomieszczenia to Salon i sypialnia).

Opis funkcjonalności: Bardzo często w ostatnich czasach słyszy się o tym, że złodzieje aplikują do systemu wentylacji, reakupuracji domu gaz usypiający, który obezwładniając jego właścicieli pozwala na rabunek posesji. Zainstalowany czujnik powiadomi nas o pojawieniu się w układzie powietrza wdmuchiwanego do domu gazu usypiającego. W takiej sytuacji poinformuje nas o tym dźwiękowo i komunikatem na telefon, tablet lub komputer. Dodatkowo FIBARO uruchomi zaprogramowaną wcześniej procedurę bezpieczeństwa np: uruchomi alarm oraz system wentylacji usuwając gaz z pomieszczeń lub kanałów wentylacji. Zaintstalowany system kamer na naszej posesji wykona kilkanaście zdjeć wysyłając je na nasz telefon.

Pytanie 12 z 16

Podaj ilość bram wjazdowych oraz garażowych którymi chcesz sterować?

Opis funkcjonalności: Dzięki dodatkowo zainstalowanym pilotom np. w lampie naszego samochodu możemy otwierać i zamykać dowolną bramę poprzez 2-krotne mrugnięcie światłami naszego samochodu.Kontrola i otwieranie możliwe jest również przy pomocy telefonu lub tableta z dowolnego miejsca na świecie.

Pytanie 13 z 16

Podaj ilość zraszaczy ogrodowych, którymi chcesz sterować?

Opis funkcjonalności: Sterownie podlewaniem ogrodowym umożliwia włączenie i wyłączenie podlewania trawnika w każdej chwili oraz z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo w połączeniu z systemem pogodynki internetowej FIBARO wie kiedy i jak długo padał deszcz, w związku z tym nie uruchomi podlewania trawnika przez kilka dni.

Pytanie 14 z 16

W celu prawidłowego obliczenia podatku VAT zaznacz właściwą opcję:

Pytanie 15 z 16

W celu prawidłowego obliczenia podatku VAT zaznacz właściwą opcję:

Pytanie 16 z 16
Array
(
  [core] => Array
    (
      [_session_validator_data] => Array
        (
          [remote_addr] => 3.94.202.172
          [http_via] => 
          [http_x_forwarded_for] => 
          [http_user_agent] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
        )

      [messages] => Mage_Core_Model_Message_Collection Object
        (
          [_messages:protected] => Array
            (
            )

          [_lastAddedMessage:protected] => 
        )

      [_form_key] => K911P08qsmpBHEHn
    )

  [customer_configurations] => Array
    (
      [_session_validator_data] => Array
        (
          [remote_addr] => 3.94.202.172
          [http_via] => 
          [http_x_forwarded_for] => 
          [http_user_agent] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
        )

      [messages] => Mage_Core_Model_Message_Collection Object
        (
          [_messages:protected] => Array
            (
            )

          [_lastAddedMessage:protected] => 
        )

    )

  [checkout] => Array
    (
      [_session_validator_data] => Array
        (
          [remote_addr] => 3.94.202.172
          [http_via] => 
          [http_x_forwarded_for] => 
          [http_user_agent] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
        )

      [messages] => Mage_Core_Model_Message_Collection Object
        (
          [_messages:protected] => Array
            (
            )

          [_lastAddedMessage:protected] => 
        )

      [quote_id_2] => 3044
    )

  [catalog] => Array
    (
      [_session_validator_data] => Array
        (
          [remote_addr] => 3.94.202.172
          [http_via] => 
          [http_x_forwarded_for] => 
          [http_user_agent] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
        )

      [messages] => Mage_Core_Model_Message_Collection Object
        (
          [_messages:protected] => Array
            (
            )

          [_lastAddedMessage:protected] => 
        )

    )

  [store_configurations] => Array
    (
      [_session_validator_data] => Array
        (
          [remote_addr] => 3.94.202.172
          [http_via] => 
          [http_x_forwarded_for] => 
          [http_user_agent] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
        )

    )

)